پروفيل شرکت های ساختمانی فرآورده های بتنی پله پیش ساخته الكترو پمپ پمپ بتن هوایی توالت ایرانی پانل روکشدار pvc رنگ ساختمانی دستگاه اینورتر سایبان محافظ صورت عرشه فولادي نورگیر آلاچیق وسایل بازی تاسیسات مرمریت سینک سنگ مرمریت سیمان پرتلند shoj fhchv ضدیخ بتن گچ بری سقف تصفیه هوا داربست ساندويچ پنل حفاظ های امنیتی شیر چسب سنگ رنگ و پوشش ساختماني و تزئيني گچ بالكن دکوراسیون داخلی پمپ بتن زمینی تاب توتال پارکت لمینت سرامیک کف سنگ خدمات تخصصی ساير افزودني ها آبگرمکن لوله ها پوشش صنعتی sakht مشخصات فنی بالابر آسانسوری ساخت و ساز ساخت بازار - مرجع خدمات و مصالح ساختمانی

استفاده از انرژی خورشیدی در استخر

استفاده از انرژی خورشیدی در استخر

گرمایش استخر یک کار پرهزینه است که می تواند به طور بالقوه برای محیط زیست مضر باشد.

استفاده از انرژی خورشیدی و پنل خورشیدی برای گرم کردن آب استخر روشی است که امروزه بسیار کاربرد دارد و همچنین برای صرفه جویی در هزینه بسیار موثر می باشد.در تابستان ها یا در مکان هایی که در طول سال گرم است استفاده از نور خورشید با سیستم خورشیدی یک گزینه هوشمند و کم هزینه برای گرم نگه داشتن استخر می باشد.

برای استفاده از انرژی خورشیدی در استخر دو روش راه اندازی وجود دارد:

گرمایش آب استخر به طور مستقیم

گرمایش آب استخر و آب مصرفی و گرمایش محیط استخر

روش اول

در این روش سیستم خورشیدی باید بعد از فیلتر و قبل از گرمکن مجموعه قرار بگیرد. به این صورت که بعد از تصفیه آب استخر و جدا کردن ذرات اضافی موجود در آن، آب استخر به سیستم خورشیدی وارد می شود. این سیستم خورشیدی بخش قابل توجهی از دمای آب و دمای استخر را تامین می کند.

نکته ی قابل توجهی که در استفاده از سیستم خورشیدی در استخر وجود دارد این است که برای گرم کردن آب برخلاف سایر کاربردها نیازی به مخزن آب وجود ندارد و کاسه استخر خود حکم یک مخزن آب گرم را دارد.

اساس کار با این صورت است که برا گرم کردن آب استخر از پنل خورشیدی استفاده می شود و در صورتی که انرژی گرمایی ناشی از پنل خورشیدی برای گرم کردن آب کافی نباشد از سیستم های گرمکن استفاده می شود.

در مواقعی هم که نیاز به استفاده از سیستم های گرمکن می باشد آب پیش از ورود به سیستم گرمکن از سیستم خورشیدی عبور می کند و بخش قابل توجهی از انرژی گرمایی آن توسط انرژی خورشیدی تامین می شود و سپس اگر نیاز به گرمای بیشتری داشت این گرما توسط سیستم گرمکن اضافه می شود.

در این سیستم حسگرهایی برای تشخیص سرد یا گرم بودن پنل خورشیدی وجود دارد که درصورتی که به هر دلیلی پنل خورشیدی سرد باشد آب به طور مستقیم بدون عبور از سیستم خورشیدی وارد سیستم گرمکن می شود.

روش دوم

این روش کلکتور خورشیدی مانند دیگ آب گرم عمل می کند. به این صورت که آب وارد کلکتور خورشیدی می شود و پس آنکه در کلکتور خورشیدی گرم شده وارد سیستم های گرمکن استخر می شود.

این روش متداولتر و مقرون به صرفه تر از روش اول می باشد.

در این روش مساحت مورد نیاز پنل خورشیدی را نسبت به کاسه استخر می سنجند به این صورت که به اندازه یک متر مربع کاسه استخر برای تامین انرژی گرمایی نیاز به یک متر مربع صفحه خورشیدی می باشد.

انرژی خورشیدی در استخر

معیارهای که در تعیین اندازه سیستم خورشیدی باید در نظر گرفت شامل این موارد می باشد:

دوره زمانی استفاده از استخر در طول سال

دمای هوای منطقه چقدر می باشد

وضعیت تابش خورشید در منطقه چگونه است

استفاده یا عدم استفاده از روکش استخر

حجم آب استخر

مزیت دیگر استفاده از استخر خورشیدی سبکی وزن و انعطاف پذیری آن است که در هر محلی به راحتی قابل نصب می باشد. استخرهای خورشیدی قابلیت تحمل درجه حرارت از 30 تا 150 درجه سانتی گراد را دارد و مقاوم در برابر اشعه uv خورشید است و به همین دلیل در هر مکانی کاربرد دارند.

منبع: www.g-m-u.ir


[ بازگشت ]

[ نسخه آرشیو شده ]

logo-samandehi تایید

نظرسنجي
 
بنظرتان کدام گزینه لازم است تقویت شود؟
 

 

مطالب

فناوري نانو در شيشه
آبگرمکن خورشیدی
لوله های آبیاری سطحی
خانه هاي پيش ساخنه
نکات مهم در انتخاب پارکت
زیبایی ساختمان با وسایل بازیافتی
تعيين پتانسيل صرفه جويي انرژي سيستم هيبريد خورشيدي با توليد همزمان برق و حرارت در ساختمان
موزه سالوادور دالی
تخت جمشید، اوج هنر و معماری باستانی ایران
آشنایی با کولیس و ریزسنج
مقايسه پنجره هاي آلومينيومي و upvc
چسب کاشی و انواع آن
كار با گچ
چیدمان اتاق خواب به روش فنگ شویی
مشخصات اصلی ترمووود چیست؟

[ آرشیو مطالب ]


عبارات جستجو