طرح کتابخانه عمومی در دانمارک،برنده جایزه 2016
صفحه اصلی جستجو تماس با ما ثبت کالا

طرح کتابخانه عمومی در دانمارک،برنده جایزه 2016

[ مشاهده نسخه اصلي ]

کتابخانه ها بانک اطلاعات هستند و این امکان را برایمان فراهم می کنند تا با افراد مختلف هم کلام شویم. کتابخانه صرفا جایی برای ذخیره دانش و دسترسی آسان به کتاب ها نیست بلکه جایی است که می توانید نظرات خود را با دیگران اشتراک گذارید و علایق خود را در تمام حیطه های مختلف جستجو کنید.

چهار کتابخانه از استرالیا، آمریکا و دانمارک، به ترتیب به عنوان کتابخانه های سیستماتیک، نامزد دریافت جایزه برترین کتابخانه های عمومی سال ۲۰۱۶ شدند.کتابخانه های عمومی منتخب درسال ۲۰۱۶ عبارتند از:

کتابخانه عمومی شیکاگو، محله چینی ها ، ایالات متحده آمریکا

کتابخانه DOKK، آرهوس، دانمارک

کتابخانه و مرکز میراث GEELONG ، استرالیا

کتابخانه عمومی موفقیت، استرالیا 

شایان ذکر است؛ ارائه  جایزه سال کتابخانه های عمومی در کتابخانه های عمومی ایفلا WLIC در کلمبوس، اوهایو(ایالت متحده) در تاریخ ۱۵ آگوست (۲۵ مرداد ) برگزار می شود.

جایزه کتابخانه های عمومی سیستماتیک بخشی از "مدل های برنامه ای برای کتابخانه های عمومی پروژه آژانس دانمارکی فرهنگ و کاخ ها "است که جایزه توسط شرکت فناوری سیستماتیک حمایت شده است.

فدراسیون بین المللی انجمن ها و موسسات کتابداری، طرح کتابخانه ی عمومی در دانمارک را به عنوان برنده جایزه 2016 اعلام کرد. این مرکز بزرگترین کتابخانه عمومی در اسکاندیناوی شناخته شده و موقعیت منحصر به فرد و مرکزیت آن در شهرستان به عنوان یک عنصر کلیدی پروژه به حساب می آید.

هدف از این برنامه  توسعه کتابخانه ها در آینده ، تحولات دیجیتال، به روز رسانی خواسته های کاربران، آشنایی با فرهنگ های محلی و گرایش به گروه های متنوع جمعیتی با رویکرد معماری باز و کاربردی است.

لازم به ذكر است؛ این کتابخانه‌ها مخاطبان را برای خواندن کتاب و ماندن در کتابخانه ترغیب و آنها را جذب محیطی کاملا مناسب برای مطالعه می‌کند، ضمن اینکه در بیشتر این کتابخانه‌های منتخب که کتابخانه‌های ملی کشورها هستند، نمادی از فرهنگ، هنر و تمدن آن کشور و مردم دیده می‌شود و با روحیات آن ملت سازگار است.

در واقع این مجتمع فرهنگی، مرکز خوبی برای تبادل دانش و فعالیت های اجتماعی به شمار می روند و  دارای فضاهایی از قبیل: اداری، مرکز خدمات شهروندی و پارکنیگ می باشد.به طور کلی هیئت داوري در انتخاب این طرح، توجه ويژه اي به انتخاب مصالح با کیفیت، طبیعی و سازگار با محیط زیست داشتند و تا کنون که 1 سال از افتتاح آن می گذرد بیش از 1.5 میلیون بازدیدکننده از آن استقبال کرده اند.


تیم تحقیقاتی ساخت بازار

 

 SAKHT BAZAR