نحوه بندكشي آجرها
صفحه اصلی جستجو تماس با ما ثبت کالا

نحوه بندكشي آجرها

[ مشاهده نسخه اصلي ]

نقش بند کشی ، پذیرش انبساط و انقباض سطحی ، موضعی و توضیع آن به طور یکنواخت در نمای ساختمان است ، علاوه بر آن بند کشی باید مانع ورود آب و نفوذ رطوبت به قشرهای داخلی دیوارها و سایر قطعات ساختمان گردد. از این رو ملات بندکشی باید ریزدانه و پرمایه باشد تا مانع ایجاد خاصیت جاذبه مویی شود.بند کشی به عنوان کار نهایی باید جذابیت منظر را کامل به اتمام برساند. عرض بند آجرها بر اساس طرح انتخابی 8 تا 20 میلیمتر می باشد که باید قبلا محل اجرای آن با برس تمیز گردد و پیش از شروع کار مرطوب و آبپاشی شود. حداقل عیار سیمان بندکشی شامل 400 کیلوگرم سیمان در هر متر مکعب می باشد، قطر سنگدانه نباید از 1 میلیمتر بیشتر باشد.


قبل از نصب آجرها بايد محل اتصال آجربر روی دیوار مرطوب گردد.

حداقل وحداکثر ملات خور پشت آجر بین 2 الي 4 سانتی متر باشد.

بهترین دما جهت نصب  آجر نسوز بین ۵ تا ۳۵ درجه سانتی گراد است و هيچ گاه در در زمان یخبندان نباید عملیات نما کاری انجام شود.

ماسه وآب مورد استفاده در ملات ها باید عاری از هرگونه مواد آلی باشد.

مناسب ترین زمان براي بند کشی حداقل چند هفته بعد از نصب آجرها است.

قبل از بند کشی محدوده مورد نظر بایستي مرطوب گردد. 

بهترین زمان برای استفاده از ملات آماده شده جهت بند کشی حداکثر 2 الي ۵ ساعت می باشد.

به منظور همگن شن مخلوط ملات مناسب برای بند کشی ، حداقل چند دقیقه باید آن را ورز داد و هیچ گاه از صفحه ملات برای این منظور استفاده نشود.

هنگام بند کشی باید ملات را روی قلم بند کشی قرار داد وسپس ان را بین شیار ۲ آجر فرو برد .

هرگز نباید از دستمال مرطوب به منظور تمیز نمودن اضافات ملات بین شیارها استفاده نمود. بهترین روش به کار بردن برس ، پس از گذشتن ۲ ساعت می باشد.

در صورتي كه از رزین به منظور ضد آب نمودن آجر استفاده شود باید سازه کاملا خشک وتمیز باشد.

به ملات بند کشی میتوان پودرهای رنگی اضافه نمود اما مقدار ان در ملات نباید از ۱۰ درصد وزن سیمان تجاوز کنند و علاوه بر آن باید ضد قلیا بوده ودر مقابل نور ، ثبات خود را در دراز مدت حفظ نمایید.


تیم تحقیقاتی ساخت بازار

 

 
SAKHT BAZAR